POD WIERCHEM

Zakopane – atrakcje dla rodzin

Zakopane jest jednym z najczęściej odwiedzanych przez nas miast. Nie ma się co dziwić, oferuje nam ono przepiękne widoki i klimat. Może dojazd do niego zwłaszcza od strony Krakowa nie jest najprzyjemniejszy ale jeśli wykażemy się inicjatywą możemy także spędzić miło czas w podróży, grając w interaktywne gry z pasażerami. Wypoczynek należy jednak zaplanować już w domu, najlepiej z wyprzedzeniem przez co unikniemy dużych kosztów związanych z noclegiem. Na portalach ogłoszeniowych będziemy mogli porównać szeroki wybór dostępnych willi, domków czy pokoi. Jako, że jest to turystyczne miasto wybór będzie bardzo szeroki.

Osoby, które chcą znaleźć noclegi w Zakopanem nie powinny czekać z rezerwacją na ostatnią chwilę. Tanie kwatery znikają bardzo szybko, to samo można powiedzieć o komfortowych apartamentach w atrakcyjnych lokalizacjach.

Noclegi w Zakopanem znajdują się w różnych lokalizacjach w całym mieście. Cześć osób wybiera noclegi blisko centrum, dzięki czemu mogą korzystać z okolicznych atrakcji i spędzać czas na Krupówkach. Inni wolą natomiast kierować się innymi kryteriami: takimi jak noclegi z wyżywieniem, dodatkowe atrakcje (np. siłownia, basen), czy bliskość szklaków turystycznych.

Ile kosztują noclegi w Zakopanem?

Ceny zależą od wielu czynników, np. standard pokoju, termin pobytu czy opcje dodatkowe (z wyżywieniem lub bez), trudno więc jednoznacznie określić optymalny cennik za pobyt w Zakopanem. Najdrożej jest święta, Sylwestra czy długie weekendy. Wiele osób wybiera się do Zakopanego w tych okresach i wolne pokoje szybko przestają być dostępne. Zdecydowanie taniej jest w tygodniu (np. od poniedziałku do czwartku), różnica w cenie to nawet 60-70% taniej. Warto więc dobrze przemyśleć wybór terminu i wybrać się do Zakopanego w mniej obleganym czasie.

Serce Podhala to niewątpliwie Gubałówka, na którą możemy wyjechać kolejką po to by z tarasu obserwować przepiękną panoramę Tatr i doszukać się w niej śpiącego rycerza lub krzyż na giewoncie. Opuszczenie Gubałówki nie musi być w cale nudne, możemy to zrobić za pomocą zjeżdżalni grawitacyjnej, która powinna dać masę frajdy dla najmłodszych. Nie ma jednak co za szybko uciekać z tego miejsca, bez trudu znajdziemy tam również oscypka, grzańca bądź pamiątki, które możemy zabrać ze sobą by przypominały nam to magiczne miejsce. Nierzadko nasze wczasy wybieramy na podstawie upodobań kulinarnych. Nigdzie nie dostaniemy tak fantastycznych oscypków z żurawiną jak tutaj. A jeśli jesteśmy ogromnymi fanami tego sera, wybierzmy się na spacer po Zakopiańskim Muzeum Oscypka.

Niemniej jednak kuchnia podhalańska to także kwaśnica, moskole czy bryjka, które zyskują na popularności. Nie mniej znana jest ulica Krupówki, która ma w sobie coś przyciągającego.

Dla fanów zimowych sportów Zakopane to nie lada gratka. Można wybrać się w trakcie sezonu skoków narciarskich po to by obserwować i dopingować najlepszych skoczków z Kamilem Stochem na czele. Wszyscy zachwycamy się tym sportem sprzed telewizora, więc emocje przeżyte tuż pod skocznią musza być nie do zapomnienia. Jeśli jednak sami chcemy sprawdzić nasze umiejętności narciarskie, okolice Zakopanego oferują nam mnóstwo stoków przystosowanych zarówno dla początkujących jak i profesjonalistów. Bez obaw możemy szaleć do samego wieczora na desce czy nartach ponieważ wokół stoków bez problemu znajdziemy nocleg. Jednak rzecz, która zasługuje na największą uwagę to przecież to bez czego Zakopane nie mogłoby być tak sławne – góry. Jeśli z jakichś powodów nie możemy w nie ruszyć pieszo istnieje kolejka na Kasprowy Wierch, z którego oglądamy wspaniałą panoramę. Widok ze szczytu smakuje jednak lepiej gdy włożymy w niego trud wspięcia się do góry.

Początkujący powinni wybrać te łatwiejsze do przebycia szlaki, nie ma tu jednak powodu do zaniepokojenia, że ominą nas fantastyczne widoki. Każdy szczyt Tatr jest wyjątkowy i z pewnością widok będzie niezapomniany. Jeśli jednak nie w głowie nam piesze wędrówki pod górę i mamy zamiar na pełen relaks. W Zakopanym i okolicach znajdziemy kompleksy spa, w których będziemy mogli zregenerować siły. W pobliżu znajdziemy też wille do wynajęcia za nie zawsze ogromne pieniądze. Przygotujmy się wcześniej, rezerwujmy nocleg i ruszajmy na Podhale!