POD WIERCHEM

O Białce Tatrzańskiej

Białka Tatrzańska to znana i coraz bardziej popularna górska miejscowość. Położona jest ona na malowniczych terenach Podhala i jest coraz chętniej odwiedzaną wsią zarówno w okresie letnim, jak i zimowym. Mnogość atrakcji, bardzo dobrze przygotowana infrastruktura narciarska oraz cudowne, zielone tereny to główne atuty obszaru. Miejscowość ta głównie nastawiona jest na turystykę, tak więc miejscowi obywatele przygotowali dla odwiedzających komfortowe noclegi oraz pełen pakiet niezapomnianych atrakcji czy możliwość poznania góralskiej kultury i regionalnej kuchni. 

Dojazd do Białki Tatrzańskiej

Podhalańska wieś leży niemalże na pograniczu z Nowym Targiem. Oddalona jest o 20 km od Zakopanego. Do Białki prowadzą dobrze oznakowane drogi i trasy, które łączą się z największymi aglomeracjami na mapie Polski. Dzięki temu możliwe jest zorganizowanie wczasów w górach jadąc nawet z drugiego końca kraju. Letnie wakacje oraz zimowe ferie na Podhalu to idealny pomysł na wyjazd rodzinny, przygodę z przyjaciółmi lub realizowanie własnych pasji i zainteresowań. 

Baza turystyczna i noclegowa Białki

W tym znanym i lubianym obszarze górskim istnieje możliwość pobytu zarówno krótko, jak i długoterminowego. Odpowiednio dostosowane domki zapewniają komfort, bezpieczeństwo oraz wygodę. Noclegi oferują również możliwość organizacji ciekawych wycieczek, przechowywania sprzętu sportowego czy zapewnienia wyżywienia. Wiele z apartamentów dostosowanych jest do podróżowania z pupilem. Wczasy w górach to wiele możliwości, a sama miejscowość jest bardzo atrakcyjna i przyjazna dla turystów.

Atrakcje turystyczne Podhala 

Osoby, które nie wiedzą jak spędzić czas w górach oraz co zobaczyć w okolicy wspomnianej wsi powinny poznać kilka ciekawych opcji. Dzięki kilku propozycjom wczasy w górach będą niezapomnianym przeżyciem, a miejsce godnym polecenia. 

Letnie wakacje to czas wędrówek oraz odpoczynku na łonie natury. Ciepłe dni idealnie nadają się na odwiedzenie tarasu widokowego czy Wioski Skrzatów, umiejscowionych na szczycie Kotelnicy. Dla fanów rowerowych wycieczek przygotowano kilkanaście tras o zróżnicowanym terenie i poziomie trudności. Wieś corocznie – w okolicach sierpnia – organizuje Festyn Białczański, podczas którego można poznać kulturę, obyczaje oraz zakupić wyroby góralskie. Letnie noclegi w Białce to także idealna baza wypadowa. Wczasy w górach umożliwiają wyjście w Tatry, spędzenia dnia w termach czy poznanie Skansenu Taboru Kolejowego w Chabówce

fot: http://skansenchabowka.pl/

Białka oferuje również w pełni wyposażone domki i apartamenty noclegowe zimą. To najczęściej właśnie w tym okresie turyści odwiedzają wieś. Okolica znana jest z profesjonalnie przygotowanej bazy narciarskiej. To właśnie na terenie Białki znajduje się jeden z najbardziej znanych w Polsce oraz Europie ośrodek sportów zimowych – Kotelnica. Zimowe ferie i wakacje na tym terenie to także niesamowite przeżycia związane z organizacją kuligów, rozwijaniem innych pasji sportowych – łyżwiarstwem skituringiem czy biegami narciarskimi. Ciekawą atrakcją jest również pobyt w termach i skorzystanie z oferty rekreacyjnej i regeneracyjnej.